Igen i år afholdes 2 juniorcamps i skolernes sommerferie.

Den første camp afholdes i uge 26 og arrangeres af frivillige i Allerød tennisklub og afvikles af klubbens egne trænere. Campen indeholder i lighed med sidste år masser af god tennistræning, sjove lege, hoppeborg, og masser af sjov og ballade. Campen løber fra mandag til fredag. Vi åbner klubhuset kl. 08:00 og de sidste skal være hentet inden kl. 16:00. Sidste år havde vi mere end 50 deltagere. I år vil vi rigtig gerne være mindst lige så mange.

Klik her for mere info og priser

Allerød Tennisklubs billede.

 

Tenniscamp.dk

I uge 30 gæster tenniscamp.dk Allerød tennisklubs baner. De kommer med egne trænere og er et succesfyldt koncept, som også afvikles i andre tennisklubber. Tenniscamp.dk har været i Allerød gennem en årrække, og vi sætter pris på samarbejdet. 

 

 

Live tennis resultater indenfor ATP, WTA og andre turneringerhttps://www.flashscore.dk/tennis/