Allerød Tennisklub har sammen med Behzad desværre en meget kedelig nyhed som vi er nødt til at dele med jer alle.

Behzad Samimi har ønsket at stoppe som træner pr. mandag den 23. september 2019.

Behzad har været tilknyttet Allerød Tennisklub i over 6 år som træner, og har haft mange rigtig gode stunder sammen med klubbens medlemmer og spillere. Behzad vil blive savnet i klubben af alle de som har en relation til Behzad, alle de spillere som igennem alle år har været trænet af Behzad og kollegaer i trænergerningen.

Den seneste udvikling i klubben hvor organiseringen for juniorområdet og motionistafdelingen er blevet ændret, har desværre ikke været en god proces for Behzad og Allerød Tennisklub. Forandringer er altid udfordrende at kommunikere, og dette skulle have været håndteret bedre fra Allerød Tennisklubs side. 

Denne situation er for Allerød Tennisklub rigtig ærgerlig, og klubben er oprigtige kede af forløbet som har medført uro i og omkring klubben.  

Summen af alt dette har desværre været medvirkende til den samlede vurdering fra Behzad.    

 

 

Live tennis resultater indenfor ATP, WTA og andre turneringerhttps://www.flashscore.dk/tennis/